ITIC kaardi üldine info

Rahvusvahelist ITIC õpetajakaarti on õigustatud taotlema isik, kes teeb haridusseaduse mõistes pedagoogilist tööd haridus- ja teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või tegevusloaga hoolekandeasutuses õppeaasta jooksul vähemalt 18 tundi nädalas või määratud täiskohana. Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilastööde parandamisele ja muule pedagoogilisele tööle. Väikekoolide õpetajatel, kelle töökoormus on väiksem kui 18 tundi nädalas, kuid määratud täiskohana, on samuti võimalik ITIC-kaarti taotleda. Täpsemad tingimused on välja toodud ITIC õpetajakaardi väljastamise korras.

Lapsehoolduspuhkusel oleval haridustöötajal ning ka õppeasutuse juhil on õigus ITIC õpetajakaarti taotleda. Pedagoogilise töö koormus võib tulla ka mitmes õppeasutuses õpetamise peale kokku (sel juhul saab taotleja ise valida, missuguse kooli nimi kaardile trükitakse). Pedagoogilise töö koormust hindab õppeasutuse juht.

Lapsehoolduspuhkusel olevate haridustöötajate andmeid ei ole Eesti Hariduse Infosüsteemis, mistõttu tuleb kaardi taotlemiseks saata e-postile klienditugi@eyl.ee kinnitus õppeasutusest selle kohta, et õpetaja viibib lapsehoolduspuhkusel. Kinnitusel peab olema isiku nimi ja isikukood ja see ei tohi olla vanem kui 1 kuu. Pärast kinnituse saatmist lisatakse õpetajale kaardi taotlemiseks vajalik õpetajastaatus, misjärel on võimalik taotlus esitada.

Huvikoolide õpetajate puhul ei ole võimalik lisada Eesti Hariduse Infosüsteemi töökoormust, mistõttu tuleb huvikooli õpetajal saata kaardi taotlemiseks e-postile klienditugi@eyl.ee kinnitus selle kohta, et tal on pedagoogilise töö koormus nädalas vähemalt 18 tundi. Kinnitusel peab olema isiku nimi ja isikukood ja see ei tohi olla vanem kui 1 kuu. Pärast kinnituse saatmist lisatakse süsteemi õpetajale kaardi taotlemiseks vajalik õpetajastaatus, misjärel on võimalik taotlus esitada.
ITIC õpetajakaardi soodustusi näed siit.

Eestis väljastatakse kahte erinevat ITIC õpetajakaarti:

ITIC õpetajakaart tavakaardina ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda lehelt www.eduid.ee.

SEB ITIC õpetajakaart.

SEB ITIC õpetajakaart

Ühendab endas rahvusvahelise ITIC õpetajakaardi, Mastercardi deebetkaardi ja Ühiskaardi funktsioonid. ITIC pangakaardiga saate teha igapäevaseid pangatehinguid ja tõestada õpetajastaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal.

ITIC Õpetaja pangakaardi saate endale tellida SEB panga kaudu: https://www.seb.ee/igapaevapangandus/deebetkaardid/isic-ja-itic-kaardid
text-decoration

Tingimused ja hinnakiri

ITIC õpetajakaarti väljastatakse 1-, 2- ja 3-aastase kehtivusajaga. 2- ja 3-aastase kehtivusega kaarti saavad www.eduid.ee süsteemist taotleda vaid Eduid süsteemiga liitunud õppeasutuste õpetajad. Kaardi kehtivusaeg algab alati õppeaasta alguses (alates augustikuust) ning lõpeb järgmise kalendriaasta 31. detsembril.

ITIC õpetajakaarti on võimalik kasutada ka sõidukaardina ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart pilet.ee lehel sõidukaardiks registreerida.