Taotlemise info

ISIC üliõpilaspilet

ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline üliõpilaspilet, millega saab tõendada oma tudengistaatust, reisida ja osta soodsamalt. Lisaks on ISIC üliõpilaspilet võti reisivate tudengite kogukonda, kuhu kuuluvad üliõpilased enam kui sajast riigist.

ISIC üliõpilaspiletit on õigustatud taotlema vähemalt 16-aastane isik, kes on immatrikuleeritud üliõpilane ning õpib kõrghariduslikul õppekaval kas ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutseõppeasutuses Eestis või välisriigis. Isik peab õppima täiskoormusel, aga võib õppida erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võib üliõpilane olla ka akadeemilisel puhkusel.

Avatud Ülikooli õppuritel ei ole võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda, v.a Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppurid – kui isik õpib Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppekaval (ehk ei kuula ainult mõningaid aineid nt eksternina, vaid läbib kogu õppekava), on ta immatrikuleeritud üliõpilane ja seega õigustatud ISIC üliõpilaspiletit taotlema. Teistel kõrgkoolidel ei ole Avatud Ülikoolis kinnitatud õppekavasid, seega ei ole tegemist ka immatrikuleeritud üliõpilastega, vaid vabakuulajatega.

Eksternid, internid ja residendid ei ole ülikooliseaduse mõistes üliõpilased, seega ei ole neil võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda.

ISIC üliõpilaspileti soodustusi näed siit.

Eestis väljastatakse kolme erinevat ISIC üliõpilaspiletit

ISIC üliõpilaspilet tavakaardina

ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga (maksefunktsioon puudub) ning mida saab taotleda lehelt www.eduid.ee

SEB poolt väljastatav ISIC Tudengi pangakaart

Ühendab endas rahvusvahelise ISIC üliõpilaskaardi, Mastercardi deebetkaardi ning Ühiskaardi funktsioonid. ISIC pangakaardiga saate teha igapäevaseid pangatehinguid ja tõestada üliõpilasstaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. 

ISIC Tudengi pangakaardi saate endale tellida SEB panga kaudu https://www.seb.ee/igapaevapangandus/deebetkaardid/isic-ja-itic-kaardid
text-decoration

Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart

millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus. Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Swedbanki ISIC-kaarti on võimalik taotleda Swedbanki kaudu.
text-decoration

ISIC ja LHV virtuaalkaart

ISIC virtuaalkaart on sinuga sinu telefonis alati kaasas. Virtuaalkaardi abil saad sa tõendada enda tudengistaatust ning samuti on sul võimalik saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC kaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!

Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma ISIC kaardilt seerianumbrit (numbrijada sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.

ISIC kaarti saab virtuaalseks teha ISIC/ITIC/IYTC tavakaardi, SEB ISIC Tudengi/Õpetaja/Õpilase ja Swedbanki Mastercard Tudengikaardi omanik
ISIC üliõpilase virtuaalkaarti on võimalik tellida www.eduid.ee lehelt.

ISIC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemidega.


LHV poolt väljastatav ISIC virtuaalkaarti on esmakordselt võimalik tellida läbi LHV mobiiliäpi. Virtuaalkaardiga saad Sa identifitseerida ennast tudengina, samuti annab see sulle ligipääsu tuhandetel soodustustele nii Eestis kui ka välismaal. Läbi LHV saab ISIC virtuaalkaarti tellida ainult LHV klient.
ISIC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemidega.
Rohkem infot leiad LHV kodulehelt
text-decoration

Tingimused ja hinnakiri

ISIC üliõpilaspiletit väljastatakse 1- ja 2-aastase kehtivusajaga. 2-aastase kehtivusega ISIC tavakaarti (mis ei ole pangaga seotud) saavad taotleda vaid eduid.ee süsteemiga liitunud õppeasutuste üliõpilased. Kehtivusaeg algab alati õppeaasta alguses (alates augustikuust) ning lõpeb järgmise kalendriaasta 31. detsembril.*
*enne 1. augustit tellitud kaardid kehtivad kuni sama aasta 31. detsembrini, mil kaart telliti.
Kiibiga ISIC üliõpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart pilet.ee lehel sõidukaardiks registreerida.*
* Enda ISIC kaardi sõidukaardiks registreerimiseks on vajalik, et kaardiomanikul oleks olemas Eesti isikukood.